Johtoryhmän yhteystiedot

Uudistuksen johtoryhmä valmistelee uudistukseen liittyviä laajoja asiakokonaisuuksia. Johtoryhmän tehtävistä voit lukea tarkemmin täältä >>

 

Varsinaiset jäsenet:

                 Nimi                Rooli          Puhelin                  Sähköposti  
Tapani Mattila Muutosjohtaja, johtoryhmän puheenjohtaja 040 595 0011 tapani.mattila[at]keskisuomi.fi
Matias Lahti Palvelutuotannon ohjaus ja valvonta 050 346 6394 matias.lahti[at]jamsa.fi
Kati Kallimo Palvelutuotannon vastuuvalmistelija 050 442 2302 kati.kallimo[at]keskisuomi.fi
Päivi Ylä-Kolu Sote-keskusten ja suunhoidon yksiköiden valmistelija 014 269 5900 paivi.yla-kolu[at]seututk.fi
Juha Kinnunen Uudistuksen johtoryhmän varapuheenjohtaja 014 269 1670 juha.kinnunen[at]ksshp.fi
Pasi Patrikainen Mm. elinkeino-, liikenne- ja maaseutupalveluiden valmistelija 0400 327948 pasi.patrikainen([at]ely-keskus.fi
Tuula Säynätmäki Työ- ja kasvupalveluiden valmistelija 0295 046050 tuula.saynatmaki[at]te-toimisto.fi
Mikael Palola Järjestämisen vastuuvalmistelija 044 459 8561 mikael.palola[at]keskisuomi.fi
Simo Tarvainen Pelastustoimen ja varautumisen valmistelija 040 589 8033 simo.tarvainen[at]jkl.fi
Arja Aroheinä Muutosjohtamisen ja valmennuksen vastuuvalmistelija 040 761 8760 arja.aroheina[at]jkl.fi
Aija Suntioinen Talouden ja tukipalveluiden vastuuvalmistelija 014 269 3370 aija.suntioinen[at]ksshp.fi
Kari Luostarinen Tietohallinnon ja ICT-järjestelmien vastuuvalmistelija 040 545 0570 kari.luostarinen[at]keskisuomi.fi
Vesa Voutilainen Konsernirakenteen vastuuvalmistelija 014 266 1489 vesa.voutilainen[at]jkl.fi

Varajäsenet:

                                           
Anu Pihl Asiakas- ja palveluohjauksen valmistelija, Keski-Suomen sote-koordinaattori 0401842 322 anu.pihl[at]keskisuomi.fi
Vesa Kataja Erikoissairaanhoidon valmistelija 014 2691 680 vesa.kataja[at]ksshp.fi
Armi Lehtinen Vammaispalveluiden valmistelija 040 5701 778 armi.lehtinen[at]jamsa.fi
Heljä Lundgrén-Laine Lääkinnällisen kuntoutuksen palveluiden valmistelija 014 2691 130 helja.lundgren-laine[at]ksshp.fi
Saara Kuusela Hoito- ja hoivapalveluiden valmistelija 020 6322 100 saara.kuusela[at]aanekoski.fi
Jukka Lehtinen Liikenne- ja tienpitopalvelut 0295 024 698 jukka.lehtinen[at]ely-keskus.fi
Pirjo Raittila-Parkkinen Työ- ja kasvupalveluiden valmistelu 0295 046168 pirjo.raittila-parkkinen[at]te-toimisto.fi
Pekka Hokkanen Aluekehittämisen ja ohjauspalveluiden valmistelija 040 595 0016 pekka.hokkanen[at]keskisuomi.fi
Risto Helminen Pelastustoimen ja varautumisen valmistelu 050 373 3200 risto.helminen[at]jkl.fi
Eeva Aarnio Muutosjohtamisen ja valmennuksen valmistelu 014 269 1380 eeva.aarnio[at]ksshp.fi
Tuija Koivisto Hoito- ja hoivapalvelut 040 513 5821 tuija.koivisto[at]keuruu.fi
Marja Laurila Lasten, nuorten ja perheiden sekä aikuisten sosiaalipalveluiden valmistelija 044 459 7256 marja.laurila[at]viitasaari.fi
Janne Kinnunen Hallintosäännön ja konserniohjauksen valmistelija 044 4597300 janne.kinnunen[at]viitasaari.fi

Pysyvät asiantuntijajäsenet:

Rolf Nyholm Maakuntahallituksen puheenjohtaja 040 595 0001 rolf.nyholm[at]aanekoski.fi
Heljä Siitari Henkilöstöjärjestön edustaja Juko 014 266 3021 helja.siitari[at]jkl.fi
Mauri Pekkarinen Maakuntavaltuuston puheenjohtaja 050 511 3097 mauri.pekkarinen[at]eduskunta.fi
Mikko Tiirola Maakunnan yhteistyöryhmän puheenjohtaja 044 538 4280 mikko.tiirola[at]mtk.fi
Varajäsenet:
Elina Sillanpää Maakuntahallituksen 1. varapuheenjohtaja 050 369 0624 elina.sillanpaa[at]laukaa.fi
Matti Leino Maakuntahallituksen 2. varapuheenjohtaja 045 3180 808 mattieleino[at]gmail.com
Kaija Haapsalo Henkilöstöjärjestön edustaja KoHo 0400 016 283 kaija.haapsalo[at]ksshp.fi
Harri Niemi Henkilöstöjärjestön edustaja KU 040 512 9665 harri.niemi[at]aanekoski.fi
Ahti Ruoppila Maakuntavaltuuston 1. varapuheenjohtaja 040 747 8231 ahti.ruoppila[at]jkl.fi
Lotta Ahola Maakuntavaltuuston 2. varapuheenjohtaja 040 756 8206 lotta[at]lottaahola.fi
Projektitoimiston edustus:               
Pirjo Peräaho Projektipäällikkö 040 591 0760 pirjo.peraaho[at]keskisuomi.fi
Emmi Hyvönen Viestinnän ja osallisuuden valmistelija 050 312 5370 emmi.hyvonen[at]keskisuomi.fi
Helena Anttonen Johtoryhmän sihteeri 040 595 0019 helena.anttonen[at]keskisuomi.fi